אייפק ורגישות לגלוטן / צליאק- אפשר לדלג ישר אל:

צליאק וטיפול אייפק

אייפק ורגישות לגלוטן / צליאק

הקליניקה שלנו – מרכז שאנן ספיריט

נמצאת בכתובת העשור 6, פרדס חנה – כרכור

שעות פעילות:
ימי א’-ה’:  9:00 עד 21:00
יום שישי:  9:00 עד 14:00

לקביעת תורים השאירו פרטים באתר או התקשרו – 052-7826671

מיקום נוח: תא הלחץ ממוקם בפרדס חנה-כרכור ונגיש לצירי תנועה ראשיים: כבישים 2, 4, 6 ו- 65 ובנוסף קרוב לתחנת הרכבת של פרדס חנה-קיסריה.

מחירון טיפול אייפק במרכז שאנן ספיריט:

 • אבחון אייפק – באורך של כ שעה וחצי – 800 ש"ח
 • טיפול אייפק יחיד- באורך של עד שעה ורבע – 420 ש"ח
 • כרטיסיית 10 טיפולי אייפק – 3780 ש"ח

ניתן לקבוע טיפולים במרכז שאנן ספיריט – בפרדס חנה כרכור בהשארת פרטים באתר

אלרגיה

אלרגיה או רגישות-יתר, הן מצב שבו הגוף מגיב, תגובה מוגזמת או מיותרת, למפגש עם גורם כלשהו. הדבר לא קשור לשאלה האם הגורם אליו הגוף מגיב נחשב בריא או אפילו חיוני או שהוא נחשב מזיק או אפילו רעיל.

במקרה של אלרגיה או רגישות-יתר, המוח לומד, (בטעות) שהגורם הוא נורא מסוכן, כמו חיידק טורף, לצורך הדוגמה, ובכל פעם שהוא פוגש את האלרגן, הוא (המוח) שולח את מערכת החיסון לתקוף אותו ואנחנו חווים תגובה אלרגית בעור, באף, בעיניים, בנשימה, בעיכול, בכאב או בכל תסמין אחר, נדיר יותר. 

ניתן לומר שאלרגיה ורגישויות-יתר הינן סוג של שיבוש בתוכנה של המוח. דפוס התנהגות שגוי, שמקורו בטעות והוא מזיק לנו ופוגע לנו בבריאות, בחופש ובשמחת החיים. 

הבדלים בין אלרגיה או רגישות-יתר לגלוטן ובמה היא שונה מצליאק 

ראשית יש להבין, בהקשר של גלוטן ישנן מספר אפשרויות:

 1. רגישות יתר לגלוטן
 2. רגישות יתר או אלרגיה לחיטה ודגנים אחרים המכילים גלוטן (בעיקר שעורה, כוסמין, שיפון). 
 3. אלרגיה או רגישות-יתר לחלבונים אחרים שבחיטה, או לרכיבים של הגלוטן (בעיקר גלוטנין וגליאדין). 
 4. אלרגיה או רגישות-יתר לשמרים (לא נמצאים בדגנים, אבל נמצאים בלחם ומוצרי אפיה אחרים)
 5. צליאק, שהוא המצב המורכב מכולם. מצב זה עלול לכלול רגישויות-יתר לכל הגורמים שציינתי לעיל וגם גורמים רגשיים משמעותיים. במקרה של צליאק יתכנו נזקים חמורים כמו ירידה בספיגה של חומרים חיוניים כמו ברזל וויטמינים שונים, ירידה במשקל ועצירת גדילה בקרב ילדים. 

סימפטומים של אלרגיה לגלוטן 

אלרגיה או רגישות-יתר לגלוטן או לדגנים שונים ולרכיביהם עלולה להתבטא באופנים שונים, החל ב:

 • הפרעות במערכת העיכול
 • פריחות וגירודים
 • נזלת
 • אף סתום
 • עיטושים
 • ליחה
 • קוצר נשימה
 • כאבי ודלקות אוזניים או מפרקים
 • כאבי ראש
 • מיגרנות ועוד…. 

במקרה של צליאק, נוצרים פצעים בתריסריון או במעי הדק, הגורמים לקשיי ספיגה של חומרים חיוניים, מה שמביא למחסור באותם חומרים, מה שגורם לירידה במשקל, בחיוניות ובגדילה. בקרב ילדים תיתכן גם פגיעה בגדילה לגובה. 

על אייפק ורגישות לגלוטן צליאק 1
אייפק ורגישות לגלוטן / צליאק

אלרגיה לדגנים אחרים

כאמור, במקביל או בנפרד לרגישות-יתר לגלוטן, תיתכן גם אלרגיה או רגישות-יתר לדגנים השונים, הן לאלה המכילים גלוטן והן לאלה שאינם מכילים גלוטן (בעיקר אורז, תירס, שיבולת שועל וטף).

הפתרונות הרגילים הקיימים לאלרגיה לגלוטן

הפתרונות הרפואיים הקיימים כיום הם קודם כל הימנעות מהגורמים האלרגניים – התרחקות מגלוטן, מוצרי חיטה או דגנים אחרים (או כולם).. זה בסדר, כל עוד מסכימים למגבלה הזו בחיים וכל  הזמן נשמרים ונזהרים. מי שחווה את יודע, שזה מאוד מתסכל ומגביל ולפעמים גם נחשפים, מחוסר ידיעה וחוטפים תגובה לא נעימה ואף מסוכנת. 

האפשרות הבאה היא שימוש בתרופות, (אנטי-היסטמינים או סטרואידים (קורטיזון). 

זה לא אידאלי, גם כי נוצרת תלות בתרופות וגם כי זה לא עובד באופן מלא וצריך לעסוק בזה כל החיים ולהשתמש בתרופות, שכידוע אינן מרפאות וברוב המקרים, במיוחד בשימוש ארוך טווח לאורך שנים, יש להן תופעות לוואי, שעלולות להיות לא נעימות ואף מסוכנות. במקרה של רגישות לגלוטן מקובל להימנע מגלוטן ומשימוש בתרופות אלה.

יש גם טיפולי דה-סנסיטיזציה, (Dr-Sensitization), הניתנים, בדרך כלל, בבתי החולים. אבל, טיפולים אלה דורשים השקעה רבה של זמן ונסיעות, הם אורכים בין 3-5 שנים, מטפלים באלרגן אחד בלבד לכל אורך התקופה. בנוסף, גם הם לא תמיד עובדים, כל שיתכן מצב שבו עשינו טיפולים ארוכים ומושקעים לאורך שנים ולבסוף לא קיבלנו את התוצאה הנכספת, שהיא ביטול האלרגיה וקבלת  בריאות וחופש. במקרה של צליאק לא ניתן לעשות טיפול דה-סנסיטיזציה.

כך שאם לא רוצים להימנע לחלוטין מגלוטן ודגנים לכל החיים, יש דרך אחת – טיפול אייפק

טיפול בשיטת אייפק

במרכז שאנן ספיריט בזכות שיטת אייפק אנחנו יודעים לזהות ולבטל כל אלרגיה או רגישות-יתר שהיא, כולל לגלוטן, לחיטה, לדגנים אחרים ולחומרים שמרכיבים אותם.

בכל פגישה טיפולית מבטלים אלרגיה או רגישות-יתר לקבוצה של גורמים. למשל: טיפול לחתולים, טיפול לכלבים, טיפול לאבק, טיפול לעובשים, טיפול לחלב וכדומה. 

בדרך כלל מספיק טיפול אחד או שניים לבטל אלרגיה לחתולים, בדומה לכל אלרגיה אחרת. 

אם כי, במקרים קשים במיוחד, יתכן שיהיה צורך במספר גדול במעט של טיפולים. 

במקרה של צליאק, הניסיון מראה שהטיפול מורכב יותר מטיפול באלרגיה או רגישות-יתר "רגילה" ונראה שנדרשים כמה עשרות טיפולים כדי להגיע להחלמה מלאה ולחזרה לצריכה של גלוטן.

טיפול אייפק עצמו

טיפול אייפק הוא טיפול במגע: על הבגדים, נעים, לא כואב, לא פולשני, מתאים בכל גיל.

מתופפים בעדינות על הגב ומשתמשים במכשיר רטט כדי לגרות נקודות מיוחדות בידיים, ברגליים ובפנים. התיאוריה שמאחורי השיטה לקוחה מהרפואה הסינית, בשילוב עם ידע וכלים טיפוליים ממקורות נוספים.

היום שלאחר הטיפול

מיד לאחר שתקבלו טיפול אייפק מוצלח לביטול האלרגיה לגלוטן ולדגנים, תוכלו לחזור ולצרוך אותם ללא הגבלה. עם זאת, יש לציין, שגלוטן, בהיותו סוג של דבק, אינו בריא, ככל הנראה, לבני אדם וביטול האלרגיה אינו אומר שמומלץ לצרוך אותו, או כל דבר אחר, במידה רבה מדי.

הסיכוי שאוכל לחזור לאכול לחם ופיצה 

הסיכוי שזה יקרה גבוה מאוד. כשמונים אחוז מהמטופלים שעוברים את הטיפול מחלימים לחלוטין מכל בעיה הקשורה לאלרגיה, רגישויות-יתר, אי-סבילות או למצב רגשי כלשהו.
במקרה של צליאק, לא היו מספיק מקרים כדי להעריך אחוזי הצלחה, אבל אנחנו יודעים שזה אפשרי.

על אייפק ורגישות לגלוטן צליאק
אייפק ורגישות לגלוטן / צליאק

כמה זמן זה מחזיק? 

ברוב המקרים טיפול אייפק לביטול אלרגיה או רגישות-יתר מחזיק לתמיד. במעט מקרים (עד 5% מהמקרים) קורה, שאחרי חמש עד עשר שנים אלרגיה שטופלה וחלפה חוזרת. במקרה כזה חוזרים על הטיפול והאלרגיה שוב חולפת. 

עובדת בונוס 

בשיטת אייפק ניתן, במקביל לביטול האלרגיות ורגישויות היתר של המטופלים, "לנקות" בכל פגישה טיפולית גם נושא רגשי (בד"כ נושא חשוב ומשמעותי) בחיי המטופל/ת. 

המשמעות של הדבר היא, שכתוצאה של תהליך הטיפול באייפק, תוכלו להרוויח שיפור בדימוי העצמי ובביטחון העצמי, במצב הרוח, ביחסים הבין-אישיים שלכם, תיפרדו מפחדים, חרדות, דיכאון, כעסים ושאר מרעין בישין… 

לסיכום

לסיכום, אלרגיה או רגישות יתר לגלוטן ולדגנים או צליאק הן תופעות נפוצות, שגורמות לסבל מגוון ואף לפגיעה משמעותית בבריאות ובחופש של הסובלים מהן. ברפואה המערבית אין לתופעות אלה פתרון מוצלח, למעט הימנעות מוחלטת מגלוטן וממזונות המכילים אותו.

שיטת אייפק מציעה פתרון טבעי, נעים, ללא תרופות, באחוזי הצלחה גבוהים, שמבטל את האלרגיה או רגישות-היתר לתמיד ומאפשר לאכול מזון המכיל גלוטן מבלי לשלם על כך מחיר כלשהו. על הדרך מקבלים, בדרך כלל, גם טיפול רגשי, מחזק, מעצים ומשנה חיים, ככה על הדרך…

לפרטים נוספים, שאלות וקביעת תורים השאירו פרטים באתר או התקשרו – 052-7826671

לוגו חדש שאנן ספיריט שקוף
במרכז שאנן ספיריט אנו זוכים לשפר חיים של אנשים על בסיס יום יומי ומאחורינו עשרות שנות ניסיון.
טיפולים בשאנן ספיריט

אייפק פלוס היא גישת טיפול עוצמתית, הפועלת על מערכת האנרגיה של הגוף מתוך מטרה לזהות ולנקות מחסומים אנרגטיים, שמהווים מקור חבוי להיווצרותן של בעיות פיזיות, רגשיות או פסיכוסומאטיות.

שהייה בתא לחץ מסייעת לכאבים כרוניים, דלקות, פיברומיאלגיה, ריפוי פצעים, אנטי-אייג’ינג, חיזוק ותחזוק המערכת החיסונית ושאר מערכות הגוף ועוד.

חדר מלח מסייע בטיפול בדרכי הנשימה ומקל על ילדים ומבוגרים, הסובלים מבעיות בדרכי הנשימה כגון אסתמה, ברונכיטיס, COPD, נזלת כרונית, נזקי עישון ומחלות אלרגיות של מערכת הנשימה.

חדש באתר
המלצות מלקוחות
שיפור אורח החיים שלך
חשוב לך?
השאר/י פרטים ונחזור אלייך עם המידע בהקדם