רופאים ישראלים גילו: טיפול בתא לחץ מרפא נזקי הקרנות בחולי סרטן

חולי סרטן שסבלו מנזקים קשים בעקבות הקרנה החלימו באזורי הפגיעה לאחר טיפול במשך חודשיים בתא לחץ. החוקרים: על הרופאים ליידע את החולים על אפשרות הטיפול הממומן בסל הבריאות

הבטחה זהירה נוספת בעקבות טיפול בתא לחץ: רופאים ישראלים מדווחים כי חולי סרטן שסבלו מנזקי הקרנות חמורים, החלימו באזורי הפגיעה בעקבות טיפול בחמצן היפרברי של תא הלחץ. הרופאים קראו למומחים לעדכן את המטופלים באופציית הטיפול הממומנת בסל הבריאות.
במאמר המתפרסם בגיליון החדש של כתב הרפואה, כותבים ד"ר גליה מזרחי, ד"ר זמר ואנג וד"ר אייל ברקוביץ מהמכון לרפואה היפרברית באילת והמחלקה הפנימית של בית החולים יוספטל, מציינים החוקרים כי נזק לרקמות מקרינה הוא תופעה שכיחה המופיעה בקרב 5 עד 15% מהמטופלים.
הפגיעה מהקרינה תלויה במינון ההקרנות, בגיל המטופל ובאזור המוקרן. האזורים בגוף הצפויים לפתח סיבוכי קרינה רבים יותר הם הראש, הצוואר, בית החזה ואברי האגן. התסמינים עשויים להופיע מיד לאחר הטיפול, אולם גם לאחר שבועות, חודשים ואף שנים רבות לאחר השלמת הטיפול בקרינה. לטיפול בתרופות המוצעות היום יש הצלחה מוגבלת בלבד. מלבד הטיפול בתרופות, נאלצים לעיתים החולים לעבור הליכים רפואיים ניתוחיים, צריבה של אזורים מדממים ולעיתים גם כריתה חלקית של איברים. המטופלים נאלצים להסתגל פעמים רבות לנכות, ומלבד הסבל הגופני הם חווים ירידה באיכות החיים, בעיות רגשיות וקשיים בתפקוד החברתי.
במאמר בכתב העת הרפואה, מציגים הרופאים שני מטופלים שעברו סיבוכים בעקבות טיפול קרינה, ולאחר הטיפול בתא לחץ השתפר משמעותית מצבם עד כדי החלמה של אזורי הנזק. באחד המקרים, אישה בת 53 שסבלה מסרטן ועברה כריתה של אזורים בצוואר, פיתחה נזקי קרינה מוקדמים באזור הצוואר.
החולה השני, כבר בן 72 שנים שקיבל טיפול בהורמונים ובקרינה עקב סרטן הערמונית, סבל גם כן מנזקי קרינה בשלפוחית השתן ובמערכת העיכול. שני המטופלים טופלו בחמצן היפרברי במסגרת תא לחץ, שהביא להחלמה של הרקמות שניזוקו.
השיפור המשמעותי נצפה גם בצילומי הדמיה, וגם בדיווח המטופלים על שיפור משמעותי באיכות חייהם. הטיפול כלל 60 טיפולים יומיים רצופים בתא לחץ, חמישה ימים בשבוע.

שיפור זרימת החמצן לרקמות

על פי ההשערות, הטיפול בתא לחץ משפר את זרימת החמצן לרקמות הפגועות ומפחית תהליכים דלקתיים באזור שניזוק. התוצאה היא האצת הריפוי וההחלמה של האזורים שעברו הקרנה ונפגעו.
עדויות ליעילות הטיפול בתא לחץ קיימות בספרות הרפואית מזה שנים רבות. עוד משנות השבעים של המאה הקודמת, נמצאים דיווחים על שיפור בחולי סרטן שניזוקו מההקרנות ומצבם השתפר בעקבות הטיפול בתא לחץ.
"הטיפול בנזקי הקרנות בתא לחץ הוא יעיל ואינו כואב", מסכמים החוקרים, "זיהוי המטופלים הסובלים מהשפעות הלוואי של ההקרנות, והפנייתם מראש לטיפול זה, הממומן בסל הבריאות, עשוי להיטיב עם המטופלים ולמנוע סבל מתמשך".
במאמר נלווה הוסיף פרופ' יהודה מלמד, מנהל תא הלחץ בבית החולים רמב"ם בחיפה: "נזקי קרינה הם בעיות רפואיות שניתנות לטיפול ולריפוי ביעילות באמצעות מינוני חמצן גבוהים הניתנים בתא לחץ בצורה בטוחה ביותר. הרחבת מודעות ותובנות רופאים לאפשרות טיפול לחולים אלה, תאפשר למטופלים רבים יותר לקבלו".

 

לקישור למאמר לחץ כאן!

 

מחירון טיפול בתא לחץ במרכז שאנן ספיריט:

טיפול ניסיון הכולל אבחון+ טיפול מלא בן שעה וחצי עולה כ200 שח (מחיר מוזל להיכרות)

טיפול יחיד (לאחר הניסיון) עולה כ350 שח 

כרטיסיית טיפולים בתא לחץ בת 5 טיפולים עולה כ1600 שח (320 שח לטיפול)

כרטיסיית טיפולים בתא לחץ בת 10 טיפולים עולה כ3000 שח (3000 שח לטיפול)

 

חשוב לציין שהטיפולים בתא לחץ אצלנו במרכז שאנן ספיריט, הם באורך של כשעה וחצי (הזמן האפקטיבי ביותר לטיפול בתא לחץ).

לפרטים נוספים, שאלות וקביעת תורים התקשרו – 052-7826671

לוגו חדש שאנן ספיריט שקוף
במרכז שאנן ספיריט אנו זוכים לשפר חיים של אנשים על בסיס יום יומי ומאחורינו עשרות שנות ניסיון.
טיפולים בשאנן ספיריט

אייפק היא גישת טיפול עוצמתית, הפועלת על מערכת האנרגיה של הגוף מתוך מטרה לזהות ולנקות מחסומים אנרגטיים, שמהווים מקור חבוי להיווצרותן של בעיות פיזיות, רגשיות או פסיכוסומאטיות.

שהייה בתא לחץ מסייעת לכאבים כרוניים, דלקות, פיברומיאלגיה, ריפוי פצעים, אנטי-אייג’ינג, חיזוק ותחזוק המערכת החיסונית ושאר מערכות הגוף ועוד.

חדר מלח מסייע בטיפול בדרכי הנשימה ומקל על ילדים ומבוגרים, הסובלים מבעיות בדרכי הנשימה כגון אסתמה, ברונכיטיס, COPD, נזלת כרונית, נזקי עישון ומחלות אלרגיות של מערכת הנשימה.

שיפור אורח החיים שלך
חשוב לך?
השאר/י פרטים ונחזור אלייך עם המידע בהקדם
המלצות מלקוחות